Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Boğaziçi Anadolu Lisesi; programı, müfredatı uygulama ve öğretmedeki eğitim modeli, fiziki yapısı ve kariyer planlama çalışmalarıyla alanında uzmanlaşmış özel bir lisedir.

4+4+4 eğitim sistemine uygun, özgün bir lisedir. Haftalık 40 ders saatine ek olarak hafta sonu (cumartesi günleri) 5 saat YKS (Yüksek Öğretim Kurumları) yönelik ek çalışma programı uygulanır. Yarıyıl tatilinin ilk haftasında ve Eylül ayının ilk iki haftasında derslerin genel tekrar ve telafisinden oluşan özel ek ders programları uygulanır. 11. Ve 12.sınıfta uygulanan tüm ek ders programları Üniversite Sınav Sisteminin güncel gelişmeleri izlenerek öğrencinin eksiklerini tamamlayacak şekilde planlanmaktadır.

Gelecek Planlama Programı ve Kişiye Özel Akademik Sistem ile öğrencilerini meslek seçimine, kariyer planlamasına ve üniversite giriş sınavlarına kariyer danışmanı ile eksiksiz hazırlar.

Öğrencisinin okul dışı; dershane, özel kurs, rehberlik, danışmanlık gibi takviyeler almasına gerek bırakmaz, veliye ekonomik ek yük getirmez.

Toplumun her kesiminin ulaşabildiği ekonomik bir okul olduğu için eğitimde fırsat eşitliği sağlar.

Meslek seçimi, kariyer planlaması ve üniversite giriş sınavlarına hazırlıkta; Boğaziçi Eğitim Kurumlarının uzun yıllara dayanan deneyim ve birikimini, öğretmen kadrosunun gücü ile birleştirerek; öğrencisine aktarır.

Üniversite Giriş Sınavlarına hazırlığı 4 yıla yayarak, öğrenci ve velinin sınav kaygısını en aza indirir.

Tüm eğitim çalışmaları okulda yapılacağı için, öğrenci ders dışı saatlerini ve hafta sonu bir gününü kendi kişisel gelişimine ve hobilerine ayırabilir.

Gelecek Planlama Programı ile akademik başarıyı yaşam başarısına dönüştürme olanağı sunar.

Özgün ders materyalleri ile öğrenciyi doğru bilgiye hızla ulaştırır.

Süreç ve sonuç odaklı, deneyimli branş ve rehber öğretmen kadrosuna sahiptir.

Sınavlara hazırlık konusunda uzmanlaşmış, bir lisedir.

Pınar GEÇER

Anadolu Lisesi Müdürü

BOĞAZİÇİ ANADOLU LİSESİNDE OKUL DIŞI ZAMANLARINIZ SİZE KALIR.

Boğaziçi Anadolu Lisesinde; öğrencilerin sınav hazırlık süreci boyunca aileleriyle birlikte geçirecekleri özel zamanların, arkadaş ve akran aktivitelerinin, sosyal aktivitelerin ve kişisel gelişimlerini sağlayacak hobilerin, okulun öğrencisine sağlayacağı katkının önemi bilinir.

Neden Boğaziçi Fen Lisesi

Sadece teoride değil, yaşam içinde öğrenme modelini benimsiyoruz. Deney, gözlem, tartışma ortamlarından yola çıkarak öğrenmenin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Konu testleri ve küçük tekrar sınavları sonucunda eksik kalmış noktalar okul sonrası ve hafta sonu etütleri ile konuların sonunda “tam öğrenme” ilkelerinin hayata geçmesini sağlıyoruz

Her konunun sonunda ilgili tüm kazanımlar verilmiş, soru çözümleri ile kalıcı hale gelmesini sağlıyoruz.

Laboratuvar çalışmaları, sunumlar, çeşitli tartışma ortamları yaratılarak öğrencilerimizin özgür düşünce ve bilimsel dayananalar ışığında kendini ifade etmesini sağlıyoruz.

9.snıftan itibaren her sınıf düzeyde sağlam temel atmanın yanı sıra bu yolun sonunda üniversite sınavının olduğu bilincini hiçbir zaman unutulmamasını sağlıyoruz

11.ve 12. Sınıflarda hedeflerini özgür iradesi ile bilinçli bir şekilde belirlemiş, bu hedefler için alt yapısını hazırlamış, başaracağına yürekten inanan öğrencilerimizi yetiştiriyoruz.

Her ay düzenli yapılan deneme sınavları sonucunda seviyelerin kontrol altında tutulduğu, akademik rehberliğin yansıra mesleki rehberlik çalışmaları ile gelecekteki yollarının aydınlanmasını sağlıyoruz.

Çalışmalarımızı planlarken esas amacımız, öğrencilerimizin sahip oldukları yetenekleri ortaya çıkaracak, kendisi ve çevresiyle barışık, akademik gelişimlerini okul sonrasında da devam ettiren, disiplinli bireyler olarak yetiştirmektir.

İngilizce eğitiminin olası yanında Almanca yabancı dillerinin eğitimi verilmektedir. Hedefimiz, öğrencilerimizin kendini doğru şekilde ifade etmeyi başarabilen ve hem günlük yaşantı da, hem de uluslararası alanda dil becerilerini kazandırmaktır.

 

Fen lisemizi, fen ve matematik alanlarında öğrencilerin bilim insanı olarak yetiştirilmelerine kaynaklık etmeyi amaçlamaktadır

Share This:

To Top