Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

[dt_sc_accordion_group]
[dt_sc_toggle title=”İz Gazete 18 Mart 2020″]

 


[/dt_sc_toggle]

[dt_sc_accordion_group]

[dt_sc_toggle title=”Hedef Üretken Bireyler(İz Gazete 31.01.2020)”]

 

>Haberin Web Versiyonu İçin Tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[/dt_sc_toggle]
[dt_sc_accordion_group]

[dt_sc_toggle title=”Efsaneden Pota Ordusu”]

[/dt_sc_toggle]

[dt_sc_accordion_group]

[dt_sc_toggle title=”Öbek Boğaziçi Okulları Doludizgin Devam Ediyor (altyapibasket.com)”]

İzmir U18 Genç Erkekler A Ligi 2. Tur B Grubu’nun altıncı haftası müsabakasında Öbek Boğaziçi Okulları ile Ege Asist karşı karşıya geldi.

9 Şubat Cuma günü Cumhuriyet Mahallesi Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı mücadelede rakibini 68-45’lik skorla geçen Öbek Boğaziçi Okulları 6’da 6 yaparken, Ege Asist ise altıncı maçında ikinci mağlubiyetine engel olamadı.

Öbek Boğaziçi Okulları son maçında Bossan’ı 79-28’lik skorla mağlup ederken, Ege Asist ise Mavişehir Gençlik karşısında 51-41’lik skorla galip gelmişti.

KARŞILAŞMANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İZMİR U18E A LİGİ 2. TUR B GRUBU PUAN DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

[/dt_sc_toggle]

[dt_sc_accordion_group]

[dt_sc_toggle title=”Yönetim Kurulu Başkanımız Hidayet ERDOĞAN Yenigün Tv de”]

 

[/dt_sc_toggle]

[dt_sc_accordion_group]

[dt_sc_toggle title=”Kurucumuz Hidayet ERDOĞAN ın Yenigün Gazetesiyle yaptığı Röpartaj”]

 

[/dt_sc_toggle]

[dt_sc_accordion_group]

[dt_sc_toggle title=”İzmir’den Yola Çıktı, Türkiye’ye Marka Oldu”]

İzmir’den çıkarak marka haline gelen ve Türkiye’nin birçok yerinde şube açan Boğaziçi eğitim Kurumları TEOG ve LYS, YGS sınavlarında sağladıkları başarılarla adından sıkça söz ettiriyor.

14 yıl boyunca çeşitli eğitim kurumlarında çalıştıktan sonra kendi çocuklarını da yetiştirebileceği bir eğitim kurumu açmaya karar veren Boğaziçi eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Erdoğan, “Bizim en büyük amacımız mutlu ve başarılı öğrenciler yetiştirmek” dedi. Hacettepe Psikoloji mezunu olan Hidayet Erdoğan, “14 yıl boyunca çeşitli özel eğitim kurumlarında rehber öğretmenlik yaptıktan sonra kendi kurumlarımızı kurmaya başladık. Şu anda Türkiye genelinde 65 tane şubemiz var. Bu özel eğitim kurumları içersinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve Anadolu liseleri yer aldığı gibi temel lise ve meslek kursları da var. İzmir Çiğli’deki kampüsümüzde ilkokul ve ortaokul kurumlarımız var. Bayraklı’daki kampüsümüzde ise anaokulundan liseye kadar eğitim veriyoruz. Bu yıl ayrıca Çeşme’de bir şube daha açtık. Buradaki okulumuz da anaokulundan ortaokul son sınıfa kadar eğitim veriyor. Bunun dışında Turgutlu’da da bir teknik lisemiz var” diye konuştu.

“MUTLU ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ”

Boğaziçi Eğitim Kurumları’nı kurmaya nasıl karar verdiklerini anlatan Erdoğan, “Kaliteli bir özel eğitim kurumu kuralım ve kendi çocuklarımızda burada okusun istedik. Oğlum, yeğenlerimin tamamı da kendi kolejlerimizde okuyor. Biz onlar için nasıl bir eğitim öğretimi layık gördüysek vatandaşlarımız içinde aynı eğitim olanağını sağlamak istedik. Bizler akademik olarak başarılı, bir spor da kendini yetiştirmiş ve bir enstrüman çalabilen en önemlisi mutlu çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz. Bizim felsefemiz mutlu öğrenci mutlu veli ve tabili mutlu kurucu. Çünkü bir öğrenci mutlu olursa başarılı, başarılı olursa mutlu olur. Çocuklar öğrendikçe başarıyor, başardıkça da mutlu oluyor. Öğrenciler mutlu olunca aileleri ve bizlerde mutlu oluyoruz. Çocuklar okula gelirken mutlu olarak gelmesi gerekiyor. Burada eğlenerek öğrenmesi gerekiyor. Bunun içinde spor gerçekten büyük bir etkisi var. Okulu spor ve sanatla sevdirip aynı zamanda akademik anlamda başarılı olmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

AKADEMİK BAŞARI

Velilerin Boğaziçi koleji’ni tercih etmelerinde en önemli sebebin akademik başarı olduğunu dile getiren Erdoğan, “Ortaokuldaki çocukları TEOG’a lise öğrencilerini de üniversite sınavlarına hazırlıyoruz. Veli özellikle akademik anlamda başarılı olmaları için çocuklarını bizlere getiriyor. Bizlerde onların mutlu olmaları, kendilerini geliştirmeleri ve kötü alışkanlıklar kazanmamaları için onları yetiştiriyoruz. Okulumuz bin kişilik kapasitesi var ve şu anda 800 öğrenci eğitim alıyor. Ayrıca şu anda önümüzdeki yılın kayıtlarına devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Boğaziçi Koleji’nin diğer okullardan farkına değinen Erdoğan, “Okulumuzun diğer okullardan farkı ben eğitimci bir aileden geliyorum. Babam eşim ve ben hepimiz öğretmeniz. Kızım bu okuldan mezun oldu ve oğlumda bu okulla eğitimine devam ediyor. Bizim için birinci planda eğitim geliyor. Kendi mesleğimizi yapıyoruz. Diğer sektörlerden gelerek onları eleştirmek gibi bir niyetim yok. Ama biz eğitimci olduğumuz için okulumuzda eğitimcilerin elinde. Bizim için ticari düşünce ikinci planda kalıyor. Öğrenci veli memnuniyeti birinci planda yer almaktadır. Öğretmenlerimizin nitelikli olması servislerimizin güvenli olması, öğrencilerim için hazırlanan yemeklerin hijyenik olması bizler için çok önemli. Eğer bunlar doğru yapılırsa herkes mutlu olur” dedi.

YEMEK VE SERVİS HİZMETİ

Okullarında aynı zamanda öğrencilere yemek ve servis hizmeti verdiklerini söyleyen Erdoğan, “ Biz okul olarak öğrencilerimiz için hazırlanan yemekleri kendimiz hazırlıyoruz. Daha önce yemek şirketleri ile anlaşmalarımız vardı. Ancak bu şirketler aynı zamanda fabrikalara da yemek verdikleri için o gün ne yemek yapıldıysa öğrencilerimize de o yemeklerden geliyordu. Bu nedenle kendi yemeğimizi kendi bünyemizde yapmaya karar verdik. Biz aylık listemizi kendimiz yapıyoruz, Öğrencilerimizin severek yedikleri ve sağlıklı beslenebilecekleri yemekler hazırlıyoruz. Yemeği kendimiz yaptığımız içinde kontrol bizim elimizde oluyor. İstenilen malzemeleri alıp daha hijyenik bir şekilde yemekler hazırlıyoruz. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmelerimiz herkes bu yemeklerden yiyor. Serviste ise önceliğimiz öğrencilerin güvenliği ve geç kalmamasıdır. Bunun içinde çok iyi bir firma ile çalışıyoruz. Öğrencilerimiz saatinde burada oluyor ve öğretmenlerimizde aynı servisleri kullanıyor. Ayrıca her servisimizde hosteslerimiz var. Şimdiye kadar servislerimizde hiçbir sıkıntı yaşamadık. Yemeklerimiz ve servislerimiz konusunda her zaman övgüler alıyoruz” şeklinde konuştu.

İSTANBUL’DAN İZMİRE

Boğaziçi Koleji’nin İzmir’den çıkma bir firma olduğunu dile getiren Erdoğan, “Genelde İstanbul’dan çıkan markalar İzmir’e gelir ancak bu kez tam tersi oldu. Biz İzmir’den çıkarak tüm Türkiye’ye dağıldık. İstanbul’da 12 tane okulumuz var. Kars’ta Anadolu Lisesi, Edirne, Sivas, Niğde’de her yerde şubelerimiz var. Bununla da gurur duyuyoruz. İzmir’den çıkarak Türkiye’de marka olan tek okul biziz. İzmir Bayraklı’da bulunan binamız da bizim amiral gemimiz. Bütün projelerimiz buradan çıkıyor” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Gelecekte İzmir’de olmadığımız semtlerde de okullar açmayı planlıyoruz. Balçova, Narlıdere gibi semtler olabilir. Bunun dışında eğitim öğretim faaliyetlerimizi, sosyal faaliyetlerimizi daha da nitelikli hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

SANATIN ÖNEMİ

Sportif faaliyetlere de çok önem verdiklerini söyleyen Erdoğan, “Okulumuzdaki öğrencilerin birçok spor dalı ve entrümanla ilgilenmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bizler hem akademik olarak hem sporda başarılı hem de sanatsal olarak başarılı öğrenciler yetiştirmeye çalışıyoruz. Burada yapmak istediğimiz okulumuza bir öğrenci kayıt olduğu zaman onlara bir enstrüman çalmalarını yada bir spor dalı ile ilgilenmelerini sağlıyoruz. Örneğin bir çocuk piyano çalıyor ve aynı zamanda okulun futbol takımında. Biz çocukları mutlaka spor ve enstrüman seçmeleri konusunda yönlendiriyoruz. Bütün öğrencilerimiz hafta sonu enstrüman dersleri alabiliyor. Bunun yanında spor okullarımız var. Yine hafta sonu spor okullarımızda spor müsabakalarına hazırlıyoruz. İçerisinde başarılı olanlar için spor kulübü kurduk. Bu öğrencileri lisanslıyoruz ve kulübümüzde lisanslı olarak oynatıyoruz” diye konuştu.

 Fadime KUZU

[/dt_sc_toggle]

 

[dt_sc_toggle title=”Çağdaş Atatürk ilkelerini benimsemiş bir okuluz”]

“Çağdaş Atatürk ilkelerini benimsemiş bir okuluz”

Üç yıldır eğitimde kazandığı başarılı sonuçlarla kendini kanıtlamış kurumlardan Boğaziçi Eğitim Kurumları’nın Bayraklı Şubesi Ortaokul Müdürü Şahin Çerkezoğlu, “Fikir ve düşüncelerimiz bağımsızdır. Akademik başarımız da çok yüksek” diye konuştu

[dt_sc_outlined_button number=”>>” link=”http://xn--boaziiokullar-mgb05fdj.com/haber1/” size=”medium” target=”_blank”]Devamı[/dt_sc_outlined_button]

[/dt_sc_toggle]
[dt_sc_toggle title=”Harçlıklar Şehit Çocuklarına Giysi Oldu”]
gasete
[/dt_sc_toggle]

[dt_sc_toggle title=”Boğaziçi Koleji Ödüle Doymuyor”]

[/dt_sc_toggle]

[dt_sc_toggle title=”Ziya Uyanık: Okul-Kulüp İş Birliğini Hayata Geçirdik”]

 

ÖZEL RÖPORTAJ | İzmir basketbol altyapı liglerinde mücadele eden Öbek Boğaziçi Okulları Spor Kulübü Başantrenörü Ziya Uyanık sitemize açıklamalarda bulundu. 

Geçtiğimiz sezon Liseler Türkiye Şampiyonası’nda beşinci olan Boğaziçi Okulları, 2017-2018 sezonuyla beraber İzmir yerel lig karşılaşmalarında da boy göstermeye başladı. Oyunculuk döneminde çeşitli yaş gruplarında 80 kez milli formayı giyen ve 2000 yılından bu yana antrenörlük kariyerini sürdüren Uyanık önemli tespitlerde bulundu.

***

-İzmir’de 2017 – 2018 sezonu heyecanı devam ediyor. Çalışmalarınız ne durumda? Bu sezon için ne gibi hedefleriniz var?

Öncelikle Altyapı Basket ailesine bizlere gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Boğaziçi kolejindeki görevime 2016 Ağustos ayında başladım. Buraya ilk geldiğimde sayın kurucumuz Hidayet Erdoğan’la basketbol adına uzun ve donanımlı bir görüşme yaptık. Bu görüşmenin içeriği, okul takımlarımızla ilgili olarak yapacağımız  planlardı. Kendisine okul takımları ile birlikte kulüpleşme adına yaptığım plan ve programdan bahsettim. Sayın Hidayet Erdoğan’da benim ve yapacaklarımın sonuna kadar yanında olacağını belirtti.

“OKUL-KULÜP İŞ BİRLİĞİ FORMÜLÜNÜ HAYATA GEÇİRDİK”

İlk etapta okul takımlarımızın oluşumunu yaptıktan sonra, kulüpleşmedeki hamlelerimizi oluşturduk. Böylelikle 2016 Ağustos ayında Boğaziçi Spor Kulübünün temellerini atmış olduk. Tabii ki tarih olarak kulüpleşmemiz sezon başlangıcına denk geldiği için, geçen sezon sadece okul takımları olarak faaliyet gösterdik ve ilk senemizde de Boğaziçi Koleji Lise Takımı olarak Türkiye beşincisi olduk. Bu arada geçen sezon içinde de, gelecek sezonun (2017-2018) oluşumunu başlattık. Öncelikle spor okullarımızı faaliyete geçirdik, sırasıyla altyapı takımları için seçmelere başladık. Planlarımızda U11, U12, U15, U16, U18 takımlarını kurmak vardı. Bu hedefte istediğimiz oyuncuları bünyemize katarak, bu yaz başına kadar takımlarımızı kurduk.

Bunları yaparken de istediğimiz formül okul-kulüp işbirliği doğrultusundaydı. Kulübümüze gelen oyuncuların bazılarını da okulumuza kaydederek oluşumlarımızı devam ettirdik. Bu hedefler doğrultusunda kulüp ve okul takımları olarak, oluşturduğumuz kategorilerde 2017-2018 sezonuna start verdik. U18 takımımızda bu sene aynı kadroyla, büyükler AA liginde yani eski adıyla Bölgesel Lige de katıldık. Amacımız bu oyunculara daha çok maç yaptırarak maç tecrübesi kazandırmak.

-İzmir’de altyapı basketboluna yönelik olarak yapılan çalışmaları nasıl görüyorsunuz? Dikkat çeken sorunlar ve sizin önerileriniz nelerdir?

Bence İzmir’de basketbola ilgi önemli bir boyuttadır.Fakat durum öyle bir hal almış ki,yapılan çalışmalarda sadece başarı endeksleniyor.Halbuki bizim antrenör ve kulüpler olarak ilk hedefimiz oyuncu yetiştirmek ve ileride A takımlarda Ve Milli takımlarda oynayacak basketbolcular yetiştirmek olmalıdır.

-Altyapılarda genel olarak kaliteli maç sayısının azlığından şikayet ediliyor. Bu eksikliğin önüne geçmek adına ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz.

Altyapılarda gerçek bir çalışma ve oyuncu seçimi yapmayan takımlardan dolayı maalesef maçların kalitesi zaman zaman düşmektedir. O yüzden çoğu takım liglere katılmalarına rağmen,maçlara çıkmıyorlar.Bu da doğru planlamayı yapıp çalışan takımlara maç eksikliği oluyor.

“AİLELER HÜSRANA UĞRUYOR”

-İzmir’de küçük yaştaki çocukların aileleri tarafından spora yeterince teşvik edildiğini düşünüyor musunuz?

Aileler çocuklarını ne kadar spora teşvik etseler de, doğru zamanda doğru yerde olamazlarsa, maalesef aile olarak hüsrana uğruyorlar.

-Altyapılarda uygulanan statü ve kuralları göz önüne aldığınız zaman dikkat çeken yanlışlar ve doğrular nelerdir?

Altyapılarda uygulanan statü ve kurallara gelince; bu sene altyapılarda gençler ligi statüsü iyi düşünüldü. Bunun gelecek sezonlarda daha verimli hale geleceğini düşünüyorum. A takımında forma giyemeyen oyuncular buralarda maç tecrübesi kazanmaktadır. Daha altlara indiğimizde minikler kategorilerindeki kurallar bence şu anda iyi planlanmış durumda, yani screen, baskı, 3 sayı kuralı, zone müdafaa olmamasını gelişmeleri açısından olumlu olduğunu düşünüyorum.

“VELİLER ANTRENÖRLE BİRLİKTE HAREKET ETMELİ”

-Altyapılarda veliler çok önemli bir noktaya geldi. Velilerin oyuncular üzerindeki etkisi hakkında düşünceleriniz nedir? Ayrıca velilere neler tavsiye edebilirsiniz. 

Önemli bir nokta da velilerin oyuncular üzerinde gereksiz baskılar yapmalarıdır. Halbuki U11, U12 seviyesindeki çocuklar henüz yolun çok başındayken,velilerin çocuklarını tamamen antrenörlerine bırakmaları gerekir. Çünkü çocuk Antrenörüyle ailesi arasında kalıyor. Veliler çocukları için en iyisini istedikleri için antrenöre karşı değil antrenörle birlikte hareket etmeliler.

Burada önemli olan çok maç kazanmak değil, her oynanan maçta tecrübe ve oyuncu kazanmaktır. Altyapı antrenörlerine çok büyük görevler düşüyor, her oyuncu bir değerdir, farklı beceri ve kabiliyetleri vardır, bunları fark edip ortaya çıkartıp, oyunculara bireysel yaklaşıp, takım olmayı öğretmelilerdir.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son olarak eklemek istediğim, Boğaziçi Koleji olarak tüm misyonumuz; çocuklarımızın akademik ve spor kariyerlerinde “Aydınlığa Aydın İnsan” yetiştirmektir.

Altyapibasket.com – Türkiye’nin İlk Altyapı Basketbol Sitesi

[/dt_sc_toggle]

[/dt_sc_accordion_group]

 

 

Share This:

To Top